نقد جاهلیت :

با توجه به بررسی مقاله مفید و ارزنده شما استاد عزیز و اطلاعاتی که بنده داشتم به عرض می رسانم که

جاهلیت اول مربوط به جاهلیت اعراب می باشد و جاهلیت دوم که بسیار گسترش پیدا کرده است جاهلیت در همین عصرماست.

پیامبر اسلام (ص) فرمودند:

من در بین دو جاهلیت مبعوث شدم که جاهلیت دومی بسیار مصیبت‌بار تر ازجاهلیت اولی می باشد.

در جاهلیت اعراب صفات ناپسندی وجود داشت که در هنگام بررسی و مقایسه آن با جاهلیت امروزی متوجه می شویم که این صفات و کارهای  ناپسند  بسیار گسترش پیدا کرده است.

از شاخصه های اعراب جاهلیت این بود که:

شرب خمر داشتند، 

تبرج و تجمل گرا بودند ،

دختران را زنده به گور میکردند،

غذا های ناپسند می خورند و .

همین شاخصه ها را با عصر امروزی مقایسه کنیم می‌بینیم علاوه بر اینکه این شاخصه وجود دارند ، بلکه صد برابر بیشتر هم شده اند.

و بسیاری از مردم هم متوجه نیستند که در چاه عمیق نادانی و جهالت فرو رفته اند‌.

مقاله شما بسیار مفید بود چرا که دانشجویان را به خواندن آن ترغیب و تشویق می کرد و به علاوه سوال هایی در ذهنمان به وجود می آورد که شما به وضوح در مقاله توضیحات و پاسخ آن را داده بودید.

بعلاوه سخنانی که درباره جاهلیت گفته می‌شد از زمان پیامبر و قرآن بود.

سیر تحول جاهلیت را شما به خوبی نشان دادید .

روایتی داریم از رسول اکرم هنگامی که برای اصحاب خود صحبت می کردند ؛

می فرمودند زمانی می رسد که انسان ها به مصیبت بارترین حالت جاهلیت می رسند  و از شاخصه های جاهلیت برایشان می گفت و اصحاب حیران و متعجب شده و گویا باور نمی‌کردند ‌.

حال می ببینم که جاهلیت در زندگی ما به طرز فجیعی گسترش یافته است.

پیامبر فرمودند که :نگه داشتن دین در آخر امان از نگه داشتن آتش در کف دست بسیار سخت تر است.

بنده از مقاله شما بسیار استفاده مفید داشتم و اطلاعات خوب و معتبری را دریافت کردم .

مرضیه شفیع

فصل ۱ نیاز به برنامه‌ریزی درسی | زهرا حقیقت

فصل ۱ نیاز به برنامه‌ریزی درسی | نازنین سروری

فصل ۱ نیاز به برنامه‌ریزی درسی | رضوان اسود

فصل ۱ نیاز به برنامه‌ریزی درسی | یاسمن مزمونی

فصل ۱ نیاز به برنامه‌ریزی درسی | فاطمه محمدطاهرپور

فصل ۱ نیاز به برنامه‌ریزی درسی | مرضیه شفیع

فصل ۱ نیاز به برنامه‌ریزی درسی | نیلوفر طیبی

جاهلیت ,مقاله ,شاخصه ,پیامبر ,های ,فرمودند ,که جاهلیت ,پیدا کرده ,کرده است ,گسترش پیدا ,بسیار گسترش

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

سیاست نگار چاپ دیجیتال کتاب و چاپ کتاب مشهد|من چاپ ام اس در پاریس کوچولو کلاس ششم دبستان شهیده نسترن خسروی اخبار جدید ایران و جهات گزارش کارآموزی معماری robaticschool tafrihi2017 سینمای هند محمود مختاری